nieuws
Overheid geen goede werkgever voor jonge ambtenaren
Bijna de helft van de ambtenaren jonger dan 40 jaar is negatief over hun werkgever. Vooral de ambtelijke hiërarchie zit hen dwars.
Dat blijkt uit onderzoek van adviesbureau Boer & Croon onder 248 ambtenaren tot 40 jaar. Oorzaak van de onvrede is het systeem van de geldende anciënniteitsregels, waardoor maar één op de tien respondenten zegt dat de overheid hem of haar nauwelijks doorgroeimogelijkheden biedt. Die regels zorgen er ook voor dat de overheid het meest vergrijsd is van alle sectoren. Meer dan de helft van de jonge ambtenaren vindt dat er te weinig met hun ideeën wordt gedaan en één op de twintig is van mening dat de volgende carrièrestap zeker buiten de overheid gezet zal worden.

Kansen voor vrouwen
Over de carrièrekansen van vrouwen in de private sector geeft de Female Board Index van hoogleraar Mijntje Lückerath-Rovers van de Erasmus Universiteit Rotterdam uitsluitsel. De index laat zien dat sinds 2010 het aandeel vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde NV's toenam van 8,4 tot 9,2 procent.
Een geringe toename in vergelijking met bijvoorbeeld een land als Groot-Brittannië. Daar, zo meldt The Guardian, neemt het aantal vrouwelijke bestuurders nog altijd flink toe. Onder bestuurders van de honderd grootste Britse beursgenoteerde bedrijven is het percentage vrouwen sinds 2010 toegenomen van 12,5 tot 15 procent.

(Bronnen: De Volkskrant en bnr.nl).
Kijk ook op greatplacetowork.nl.
Sigma nr. 6, 2011 heeft als thema ‘Generaties aan het werk'.
Overzicht
Aanmelden voor
Wekelijks nieuws en tips voor kwaliteitsprofessionals.
Klik hier voor een gratis abonnement.